Иконка Microsoft Word

Вставляння номерів сторінок, символів, дати та часу

Урок №9 з теми “Microsoft Word”. В цьому уроці ми ознайомимось з поняттям, призначенням та особливостями роботи із колонтитулами; навчимося вставляти номери сторінок, різні символи, поточну дату та час до документу.

/

/

Робота з колонтитулами

Колонтитул (фр. colonne – стовпець і лат. Titulus – напис, заголовок), заголовні дані (назва твору, частини, глави, параграфа і т. п.), що поміщаються над або під текстом на декількох або на всіх сторінках книги, газети, журналу чи іншого багатосторінкового видання.

Додавання колонтитулів

Щоб вставити колонтитул, потрібно виконати команду меню Вигляд ⇒ Колонтитули. З’явиться панель інструментів «Колонтитули», за допомогою якої можна змінювати різні параметри колонтитула.

В колонтитул можна вставити автотекст – вибрати один з готових шаблонів, або створити власний колонтитул, ввівши текст за власним уподобанням.

Редагування та форматування колонтитулів

Над вмістом колонтитулів можна виконувати операції редагування і форматування, такі ж як і над усім текстом документу, використовуючи ті ж інструменти.

Додавання номерів сторінок

За допомогою панелі інструментів Колонтитул можна додати поточну дату, час, номер сторінок і кількість сторінок в усьому документі.

Панель інструментів "Колонтитули"

Перехід між колонтитулами

Перехід від верхнього до нижнього колонтитула виконується за допомогою відповідної кнопки Перехід між верхнім і нижнім колонтитулами в області керування колонтитулом.

Якщо колонтитули для різних частин повинні бути різними, то потрібно

  1. розбити документ на розділи – на сторінках одного розділу всі колонтитули однакові;
  2. кнопками переходу між колонтитулами Кнопки переходу між колонтитулами перейти до потрібного розділу;
  3. вимкнути опцію «Як в попередньому» Кнопка "Як в попередньому" ;
  4. ввести потрібний текст.

Деякі команди меню Вставка

Додавання номерів сторінок

Діалогове вікно За допомогою команд меню Вставка до документу можна додавати найрізноманітніші об’єкти, зокрема, щоб додати номери сторінок в діалоговому вікні Вставка ⇒ Номери сторінок потрібно вказати бажані параметри (розміщення, вирівнювання, формат номера тощо) і натиснути Ок.

Додавання дати та часу

За допомогою меню Вставка ⇒ Дата та час можна додати поточну дату і час в бажаному місці документу, вибравши в діалоговому вікні потрібний формат.

Вставка символів

Меню Вставка ⇒ Символ дозволяє додати в документі найрізноманітніші символи, яких немає на клавіатурі.

Інші можливості меню Вставка ми розглянемо на наступних уроках.

10419 Просмотров