Урок №8 з теми “Операційна система Windows”. На цьому уроці ми розглянемо призначення команд меню Вигляд вікна папки, призначення панелей інструментів; навчимося налаштовувати інтерфейс папки за власним смаком.
\
\
Налаштування інтерфейсу вікна папки
При роботі з будь-якою програмою в першу чергу необхідно налаштувати інтерфейс її вікна відносно своїх потреб, щоб мати швидкий доступ до часто використовуваних функцій чи щоб прибрати «зайві» елементи, які заважають та відволікають від головного. Для цього використовуються команди меню Вигляд.
Так як вікно папки відноситься до програмних, то меню Вигляд головного меню цього вікна також призначене для налаштування його інтерфейсу.
Команди меню Вигляд
Команди меню Вигляд поділені на кілька груп:
І група – містить команди Панелі інструментів, Рядок стану, Панелі оглядача – призначена для того, щоб відобразити (приховати) відповідні елементи вікна.
ІІ група – Діафільм, Ескізи сторінок, Плитка, Значки, Список, Таблиці – призначена, щоб змінити стиль відображення об’єктів (файлів, папок) у вікні.
ІІІ група – Упорядкувати значки – дозволяє відсортувати об’єкти за різними критеріями: ім’ям, розміром, типом, датою зміни; також за допомогою команд цієї групи можна вказати стиль розміщення об’єктів: розбити по групам за певним критерієм; автоматично вирівняти чи вирівняти за сіткою.
IV група – команди Вибір стовпців в таблиці – призначена для налаштування вигляду вікна, якщо вибраний стиль відображення об’єктів Таблиця; Настройка вигляду папки – дає можливість змінити властивості папки: значок, атрибути (лише читання, прихована), відкрити спільний доступ тощо.
V група – Перехід, Оновити – дає можливість рухатись по дереву папок та оновити вигляд вікна.
Панелі інструментів
Для швидкого доступу до більш уживаних команд використовують панелі інструментів.
Приховувати або відображати необхідні панелі
інструментів можна за допомогою відповідних команд меню Вигляд. Зазвичай вікно папки містить панелі Звичайні кнопки (містить кнопки швидкого доступу до популярних команд) та Рядок адреси (дає можливість швидкого переходу до потрібного файлу, ввівши його повне ім’я).
Якщо необхідно
налаштувати вигляд самої панелі інструментів,
потрібно скористатись командою меню Вигляд ⇒ Панелі інструментів ⇒ Налаштування ⇒ додати нові або видалити не потрібні кнопки та налаштувати їх відображення і підписи у відповідних полях.