Иконка Microsoft PowerPoint

Текстові об’єкти на слайдах

Урок №5 з теми “Microsoft PowerPoint”.  На цьому уроці розглянемо особливості роботи з текстом на слайдах презентації: навчимося додавати, редагувати, форматувати надписи; ознайомимось з правилами оформлення тексту.

\

\

Як додати текст на слайд презентації PowerPoint?

 Текст на слайдах презентації може міститись в написах, в таблицях та в середині фігур.

Якщо для створення презентації використовуються шаблони вмісту, то для заповнення слайдів презентації текстом достатньо поставити курсор у відповідну область та ввести текст. Цей спосіб підходить для створення шаблонної презентації.
Способи додавання тексту на порожній слайд

Якщо ж ви хочете створити оригінальну презентацію з власним дизайном слайдів, то доцільно вибрати макет «Порожній слайд» та скористатись одним із способів додавання тексту на слайдах:

 • Меню Вставка Меню Вставка Надпис
 • Інструмент Надпис на панелі інструментів Малювання
  Панель інструментів Малювання
 • Через Буфер обміну вставити фрагмент тексту з іншої програми (Скопіювати фрагмент у вікні іншої програми і вставити в PowerPoint)

Після того, як буде вибрано інструмент, необхідно клацнути мишею в тому місці слайда, де повинен бути текст – з’явиться прямокутна область, в яку потрібно вводити текст.

Текст на слайдах (фрагменти надпису) можна редагувати і форматувати тими ж самими способами, що і в Word.

Редагування та форматування тексту на слайдах

Тобто, щоб відредагувати текст на слайді, потрібно поставити курсор в необхідному місці тексту і виконати бажану операцію редагування.

Для форматування тексту на слайдах, потрібно:

 1. Виділити фрагмент тексту
 2. Скориставшись командами меню Формат, панелі інструментів Форматування або контекстного меню відповідного фрагмента

Зокрема, для тексту на слайдах можна змінювати шрифт, розмір шрифту, накреслення, колір, додавати різні ефекти (меню Формат (контекстне меню) Шрифт або кнопки на панелі інструментів); вирівнювання та інтервали (відповідні команди меню Формат), а також оформляти текст у вигляді списків (меню Формат (контекстне меню) Список або відповідні кнопки на панелі інструментів).

Надпис на слайді

Редагування та форматування надписів на слайдах

Самі надписи на слайдах (не фрагмент, а надпис повністю!) можна також редагувати: переміщати (для цього потрібно «схватити» за рамку навколо тексту і перетягнути в потрібному напрямі), повертати (за допомогою маркера повороту), змінювати розміри (перетягнувши за один з маркерів зміни розмірів).

Щоб відформатувати надпис, потрібно скористатись командами діалогового вікна меню Формат Надпис або контекстне меню Формат надпису, виділивши перед тим бажаний об’єкт.

Додавання таблиць, діаграм та об’єкту WordArt

Крім того на слайди можна додавати й інші об’єкти, що містять текст, зокрема, таблиці (меню Вставка Таблиця), різні схеми та діаграми (відповідні команди меню Вставка або кнопка Додати схему на слайд на панелі Малювання) та об’єкт WordArt (кнопка Інструмент WordArt на панелі інструментів Малювання).

Таблиця на слайді презентації Схема на слайді Діаграма в презентаціїОб'єкт WordArt

Наповняти текстом, редагувати й форматувати ці об’єкти можна тими ж самими методами, що і об’єкт Надпис.

При оформленні текстової частини слайдів зважайте на правила роботи з текстом.


Правила роботи з текстом при створенні презентації

 • Інформацію потрібно подавати кількома лаконічними реченнями, використовуючи короткі слова та речення (так як читати текст на слайдах складніше, ніж на папері);
 • Не потрібно використовувати суцільний текст – його краще оформляти у вигляді списків;
 • До ключових фраз потрібно привертати увагу за допомогою ефектів анімації;
 • Колір тексту і колір фону слайду повинні бути контрастними – текст повинен легко читатись;
 • Не змішуйте різні типи шрифтів в презентації. Використовуйте не більше, ніж два шрифти: один для заголовка, другий – для основного тексту;
 • Шрифт на діаграмах, схемах, таблицях повинен збігатись з основним;
 • Використовуйте плакатні шрифти – шрифти без засічок (Arial, Verdana, Tahoma тощо). Текст, оформлений шрифтом із засічками (декоративні, рукописні, готичні тощо) важко прочитати на слайдах;
 • Розмір шрифту повинен бути таким, щоб на слайдах поміщалось максимум 10-15 рядків (36 – 44 пт для заголовків; 22 – 36 пт – для основного тексту);
 • Уважно перевіряйте орфографію та пунктуацію – не допускайте помилок на слайдах;
 • Вирівнюйте текст, буквиці, маркери списків;
 • Інформацію розміщуйте горизонтально;
 • Найбільш важливу інформацію розміщуйте по центру екрана;
 • Прикметники, прийменники, прислівники використовуйте по мінімуму.
19475 Просмотров