Тема. Переміщення в тексті. Виправлення помилок. Дата і час в документі. Збереження документа.
Мета.
навчальна: вивчити способи переміщення в тексті та клавіші редагування; навчитись зберігати текстовий документ;
розвиваюча: розвиток загальнокультурної компетенції, навчально-пізнавальної компетенції, комунікативної компетенції, компетенції особистісного самовдосконалення;
виховна: виховання загальної культури.
.
.
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ Перевірка домашнього завдання та актуалізація опорних знань
Контрольні запитання:
-
Що таке системи обробки текстів?
-
Які види систем обробки текстів ви знаєте?
-
В чому різниця між різними видами систем обробки текстів? Опишіть призначення кожного
-
До якого виду належить Блокнот? Який у нього функціонал?
-
Як запустити Блокнот?
-
З яких елементів складається інтерфейс вікна цієї програми?
-
Яких правил потрібно дотримуватись при введенні тексту?
ІІІ Вивчення нового матеріалу
Розглянути теоретичний матеріал з теми можна на сторінці “Блокнот. Переміщення в тексті. Редагування. Дата і час в документі”
План вивчення нового матеріалу з теми “Переміщення в тексті. Виправлення помилок. Дата і час в документі. Збереження документа”
- Збереження документів в програмі Блокнот
- Введення тексту
- Клавіші для швидкого переміщення по тексту
- Редагування текстових документів
- Додавання дати та часу
ІV Формування вмінь
Вправи:
1. Запустіть Блокнот
2. Збережіть документ у власну папку
3. Введіть з клавіатури текст під диктовку
4. Переміщаючись по тексту за допомогою відповідних клавіш (або комбінацій) відредагуйте текст
5. Додайте в тексті дату редагування
6. Збережіть зміни
V Підсумки уроку
Контрольні запитання
1. Як запустити Блокнот?
2. Як можна переміщатись по тексту документу? Опишіть всі відомі вам способи
3. Як можна редагувати текст?
4. Як в текстовому документі додати дату та час?
5. Як можна зберегти документ? В чому різниця між різними способами збереження?
VІ Домашнє завдання
Вивчити клавіші переміщення та редагування тексту.
Повторити призначення клавіш клавіатури та групи, на які вони поділяються.