Урок №3 з теми “Microsoft PowerPoint”. В цьому уроці продовжимо вивчати PowerPoint, зокрема, розглянемо різні способи створення презентацій: створення порожньої презентації; створення презентації з шаблона оформлення; створення презентації з уже існуючої. Також навчимося відкривати та зберігати презентації.
\
\
Підготовча робота над презентацією
Етапи роботи над презентацією
Робота над презентацією складається з кількох етапів:
- Постановка задачі – потрібно визначити, для чого створюється презентація, яка буде аудиторія (це впливає на форму подання матеріалу, стиль оформлення); який вид презентація (слайдова, потокова); за допомогою яких апаратних засобів відбуватиметься презентація (від цього залежить розмір об’єктів на слайдах, кольорова схема, яскравість) тощо.
- Планування презентації – потрібно забрати матеріали з теми; скласти план доповіді; визначити кількість слайдів присвячених кожному пункту доповіді і кількість слайдів презентації взагалі; продумати структуру та вигляд презентації і кожного слайду.
- Створення презентації – потрібно враховувати вимоги до створення презентацій.
- Демонстрація презентації.
Тому при роботі над презентацією потрібно спершу зібрати матеріали, підготувати доповідь, а вже потім приступати до безпосереднього створення презентації.
Пам’ятайте, що на слайдах презентації не потрібно розміщувати весь той текст, який ви збираєтесь озвучувати!
Мінімум тексту!
Тобто слайд повинен коротко та ясно відображати головну думку всього того, що ви говорите. Текст на слайдах презентації – це як підказка (тезис) для вашого виступу.
Запуск програми PowerPoint
Ви продумали свою презентацію і приступаєте до її створення. Для цього спершу потрібно запустити програму, в нашому випадку PowerPoint: Пуск ⇒ Усі програми ⇒ Microsoft Offce ⇒ Office PowerPoint.
Після запуску програми автоматично створюється перший порожній слайд презентації.
Далі потрібно
додати необхідну кількість слайдів:
- Меню Вставка ⇒ Створити слайд
- Кнопка Створити слайд
на панелі Форматування.
- Сполучення клавіш Ctrl+M.
Після того, як додали необхідну кількість слайдів, потрібно кожному слайду вказати розмітку – бажаний макет слайда (шаблон вмісту), що визначає, які об’єкти будуть розміщені на слайдах і в якому порядку. Комбінуючи різні шаблони вмісту слайдів, ви створюєте структуру всієї презентації. Щоб викликати панель розмітки слайдів, потрібно виконати команду меню Формат ⇒ Розмітка слайда (при додаванні порожнього слайду до презентації вона автоматично відкривається).
Запам’ятайте! Всі слайди презентації повинні містити заголовок, в якому буде відображатись зміст слайду, або вказано розділ плану доповіді, до якого відноситься даний слайд.
Макети слайдів та їх об’єкти
Шаблони оформлення презентацій
Крім шаблонів вмісту, які визначають структуру слайдів, в PowerPoint вбудовані бібліотеки шаблонів оформлення презентацій – готові кольорові моделі слайдів, які створювались дизайнерами. Створити презентацію з використанням шаблона оформлення можна виконавши команду меню Файл ⇒ Створити ⇒ З шаблона оформлення.
Також, щоб відкрити бібліотеку шаблонів оформлення можна в меню Формат вибрати команду Оформлення слайда.
Шаблон із створеної раніше презентації
При створенні презентації, в якості шаблона можна використовувати створену раніше презентацію. Для цього потрібно виконати такий алгоритм:
- Запустити PowerPoint
- Меню Файл ⇒ Створити
- На панелі завдань (зазвичай справа) вибрати «З існуючої презентації»
- Вказати шлях до файлу.
Різниця між створенням презентації з існуючої і відкриттям готової презентації полягає в тому, що при створення презентації з існуючої, новій презентації задається інше ім’я, якщо ж презентації просто відкрити і змінювати її вміст, то її назва не змінюється.
Відкрити презентацію
можна за допомогою команди меню Файл ⇒ Відкрити або сполучення клавіш Ctrl+O. При створенні презентацій з наявних, потрібно пам’ятати про захист інформації і авторські права не лише на вміст слайдів, а й на дизайн презентації.
Збереження презентації
Після створення структури презентації, її потрібно зберегти: Меню Файл ⇒ Зберегти як… .
- Інформатика: 10 кл.: Академічний рівень: підруч. для загальноосвіт. навч. закл. / Й.Я. Ривкінд, Т.І. Лисенко, Л.А. Чернікова, В.В. Шакотько; за заг. ред. М.З. Згуровського. – К.: Генеза, 2010. – 304 с.: іл.