В цій статті наведено конспект уроку з теми “Практична робота. Робота зі списками в Microsoft Word”, який я провела в 8 класі (2011-2012 н.р.).
Під час уроку клас поділявся на дві підгрупи, тому дана практична робота має два варіанти завдань.
…..
Тема.
Практична робота №8. Робота зі списками. Заходи безпеки.
Мета. Закріпити на практиці навики оформлення тексту у вигляді списків та застосування табуляції для форматування документів.
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ Заходи безпеки

Текстовий варіант правил можна знайти на сторінці: Конспект уроку з теми “Практична робота з вікнами”
ІІІ Практична робота за комп’ютером
Перед уроком необхідно завантажити на кожен учнівський комп’ютер документи “Для практичної роботи №8.1.doc” та “Для практичної роботи №8.2.doc” (для першого та другого варіантів завдань, відповідно).
Файли для роботи мають наступний зміст:
Для практичної роботи №8.1.doc
Зміст
Інформація. Інформаційні процеси та системи 3
Інформація 3
Поняття інформації 3
Інформаційні процеси 6
Види інформації 8
Інформаційна система 11
Структура інформаційної системи 11
Пристрої обробки та зберігання 15
Процесор 15
Пам’ять 16
Пристрої введення-виведення 20
Пристрої введення 20
Пристрої виведення 25
Для практичної роботи №8.2.doc
Зміст
Операційна система 3
Загальна характеристика ОС 3
ОС Windows 6
Об’єкти ОС Windows 6
Програма «Провідник» 8
Службове ПЗ 11
Робота з дисками 11
Антивірусні програми 15
Архівація файлів 17
Текстовий процесор Microsoft Word 20
Загальні характеристики 20
Форматування документів 25
Форматування символів 25
Форматування абзаців 27
Використання колонок 30
Клас ділиться на підгрупи. Робота виконується 15 хв. Поки перша група робить практичну роботу (завдання роздається на карточках), інша – пише самостійну роботу (на карточках).
Завдання практичної роботи:
Варіант 1
1. Запустіть Microsoft Word.
2. Відкрийте документ «Для практичної роботи №8.1.doc»
3. Збережіть документ у власну папку під назвою «Пр.р.№8»
4. В кінці документу допишіть текст (весь фрагмент, виділений курсивом):
Операційна система Windows 29
Загальна характеристика ОС 29
ОС Windows 30
Робочий стіл 30
Вікно 30
Програма «Провідник» 33
5. – 6. Перетворіть весь текст, крім заголовка (слово «Зміст»), в багаторівневий список (бажано вибрати вид, в якому в кожному рівні указано номер попереднього, наприклад, 1.1 тощо). Розділіть список за рівнями (див. зразок).
7. Відформатуйте список таким чином, щоб формати номерів були:
- І рівень – Частина 1. (в ролі «Формат номера» дописати слово, НЕ видаляйте номер, виділений сірим кольором)
- ІІ рівень – Розділ 1.
- ІІІ рівень – 1.1.
- ІV рівень – ❀ . (в полі «Нумерація» вибрати новий маркер >> шрифт Wingdings)
8. Ввімкніть недруковані символи та вкажіть на лінійці розміщення першого рядка та позицію табуляції для кожного пункту таким чином, щоб список мав вигляд сходинок – кожен наступний рівень починався в кінці попереднього (див. на зразок). Для спрощення роботи можна використати кнопку Формат за зразком .
9. – 10. В кожному пункті змісту додайте в кінці рядка другу позицію табуляції з вирівнюванням по правому краю та «перемістіть» до неї номери сторінок.
11. Для кожного пункту вкажіть заповнювачі (як на малюнку): для «Частин» – пунктирна лінія, для «Розділів» – суцільна лінія, для інших рівнів – точки.
12. Відформатуйте зміст за власним смаком, виділивши заголовки, змінивши розмір шрифту, колір тощо. Збережіть зміни. Продемонструйте виконану роботу вчителю.
Зразок:
Варіант 2
1. Запустіть Microsoft Word.
2. Відкрийте документ «Для практичної роботи №8.2.doc»
3. Збережіть документ у власну папку під назвою «Пр.р.№8»
4. В кінці документу допишіть текст (весь фрагмент, виділений курсивом):
Робота зі списками 34
Таблиці і об’єкти Microsoft Word 36
Робота з таблицями 36
Створення таблиць 36
Форматування таблиць 37
Робота з графічними об’єктами 39
5. – 6. Перетворіть весь текст, крім заголовка (слово «Зміст»), в багаторівневий список (бажано вибрати вид, в якому в кожному рівні указано номер попереднього, наприклад, 1.1 тощо). Розділіть список за рівнями (див. зразок).
7. Відформатуйте список таким чином, щоб формати номерів були:
- І рівень – Розділ 1. (в ролі «Формат номера» дописати слово, НЕ видаляйте номер, виділений сірим кольором)
- ІІ рівень – Пункт 1.1.
- ІІІ рівень – № 1.
- ІV рівень – ✄ (в полі «Нумерація» вибрати новий маркер >> шрифт Wingdings 2)
8. Ввімкніть недруковані символи та вкажіть на лінійці розміщення першого рядка та позицію табуляції для кожного пункту таким чином, щоб список мав вигляд сходинок – кожен наступний рівень починався в кінці попереднього (див. на зразок). Для спрощення роботи можна використати кнопку Формат за зразком .
9. – 10. В кожному пункті змісту додайте в кінці рядка другу позицію табуляції з вирівнюванням по правому краю та «перемістіть» до неї номери сторінок.
11. Для кожного пункту вкажіть заповнювачі (як на малюнку): для «Розділів» – пунктирна лінія, для «Пунктів» – суцільна лінія, для інших рівнів – точки.
12. Відформатуйте зміст за власним смаком, виділивши заголовки, змінивши розмір шрифту, колір тощо. Збережіть зміни. Продемонструйте виконану роботу вчителю.
Зразок:
ІV Підсумки уроку
Оцінювання роботи та виставлення оцінок
V Домашнє завдання
Оформити зміст підручника у вигляді багаторівневого списку з використанням табуляції.