Операційна система Windows

Робота з довідкою. Робота з пошуковою системою

Урок №9 з теми “Операційна система Windows”.  На цьому уроці ми розглянемо призначення та особливості роботи з програмою “Довідка та підтримка”; вивчимо елементи інтерфейсу вікна програми та способи її запуску;  навчимось знаходити файли та папки на компю’ютері з використанням різних параметрів пошуку та масок імен.

/

/

Робота з довідкою

Для знаходження інформації про об’єкти ОС, операції, що можна виконати над ними, про помилки ОС можна скористатись вбудованою в ОС Windows програмою Довідка та підтримка.

Запуск програми Довідка та підтримка:

  • Натисненням F1
  • Пуск ⇒ Довідка та підтримка (рос. Центр справки и поддержки)

Вікно програми "Довідка та підтримка"

Елементи вікна програми Довідка та підтримка та їх призначення

Вікно програми зображене на малюнку. Воно містить Рядок заголовку, під яким знаходиться Панель інструментів.

Призначення кнопок панелі інструментів вікна програми

Елемент керування

Назва

Дії

Кнопки "Назад-вперед" Назад і вперед Повернення на крок назад або вперед, тобто перехід на сторінки довідки, до яких користувач уже звертався під час поточного сеансу роботи
Кнопка "Додому" Додому Перехід до початкової сторінки довідкової системи
Кнопка "Покажчик" Покажчик Перехід до режиму пошуку за допомогою покажчика, що містить ключові слова і словосполучення, впорядковані за алфавітом
Кнопка "Обране" Обране Перехід до списку сторінок, занесених в Обране (список сторінок, які користувач обрав для себе як найбільш потрібні)
Кнопка "Журнал" Журнал Перехід до списку сторінок, що були переглянуті під час поточного сеансу роботи з програмою Довідка та підтримка
Кнопка "Підтримка" Підтримка Звернення за підтримкою до віддаленого помічника (досвідченого користувача, вашого знайомого) або до користувачів Windows, використовуючи мережу Інтернет
Кнопка "Параметри" Параметри Відкриття діалогового вікна зміни значень параметрів роботи програми Довідка та підтримка

Нижче панелі інструментів знаходиться рядок Пошуку, який можна використати для пошуку потрібної інформації по ключовим словам.

Для цього потрібно ввести в цей рядок слова, що можуть міститись в шуканій статті (зазвичай російською мовою – так як довідка найчастіше «російськомовна») і натиснути Enter чи кнопку Кнопка "Почати пошук" Почати пошук.

Результати пошуку виводяться в лівій частині вікна. Так як ключові слова можуть міститись в багатьох статтях, то в результатах виводиться перелік потрібних розділів. Вміст вибраного розділу відображається в правій частині вікна.

Для пошуку потрібної інформації зручно користуватись Покажчиком. При натисненні на відповідну кнопку  Кнопка "Покажчик"   з’являється вікно, яке містить всі ключові слова та словосполучення в алфавітному порядку, які можна переглянути за допомогою смуги прокручування. Після того, як потрібне слово знайшлось, потрібно натиснути кнопку «Показати».

Пошук на комп’ютері

При роботі з прикладними програмами комп’ютера, користувачі постійно створюють нові файли та папки. З часом кількість цих файлів і каталогів зростає, що може призвести до того, що людина забуває, де на комп’ютері міститься той чи інший файл. В таких ситуаціях може допомогти вбудована в ОС програма пошуку даних на комп’ютері.

Запустити пошук на комп’ютері:

  • Пуск ⇒ Пошук
  • Вікно довільної папки ⇒ меню Вигляд ⇒Панель оглядача ⇒ Пошук
  • Кнопка Пошук Кнопка "Пошук" на панелі інструментів вікна папки

Скориставшись пошуком, можна знайти Зображення, музику та відео (тобто файли мультимедійних чи графічних форматів); Документи (всі файли, крім мультимедійних і графічних); Файли та папки (всі файли і папки, що відповідають критеріям пошуку) та Комп’ютери або людей (пошук комп’ютерів у мережі або записів з комп’ютерної адресної книги, створеної користувачем)

Також за допомогою цього вікна можна скористатись довідкою на комп’ютері чи в Інтернеті і налаштувати вигляд або приховати взагалі анімованого помічника.

Додаткові функції для уточнення пошуку та шаблони імен

При виборі якоїсь з команд відкриваються додаткові функції для уточнення пошуку: за датою останніх змін, за шаблоном імені та додаткові параметри (можна уточнити місце на комп’ютері чи мережі, розмір файлу тощо)

При пошуку файлів, ім’я яких частково відоме, можна використовувати шаблони імен: * – заміняє довільну кількість символів; ? – заміняє один довільний символ.

У результаті пошуку користувач у правій частині вікна отримує список об’єктів, які відповідають умовам пошуку. Для переходу до папки, що містить знайдений об’єкт, потрібно вибрати його у списку і виконати Файл => Відкрити папку, що містить об’єкт. Якщо ж потрібно відкрити вікно знайденого об’єкта, то об’єкт необхідно вибрати і натиснути клавішу Enter, або двічі клацнути на ньому, або виконати команду Файл => Відкрити.

 

Список джерел:

  1. Інформатика: 9 кл.: підруч. для загальноосвіт. навч. закл. / Й.Я. Ривкінд, Т.І. Лисенко, Л.А. Чернікова, В.В. Шакотько; за заг. ред. М.З. Згуровського. – К.: Генеза, 2009. – 296 с.: іл.
13787 Просмотров

One thought on “Робота з довідкою. Робота з пошуковою системою”

  1. Спасибо!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Коментарі закриті.