Практична робота. Обробка цифрових фотографій в Adobe Photoshop

Остання практична робота з теми “Растровий графічний редактор Adobe Photoshop”, проведена в 9 класі (2010-11 н.р., спецкурс “Основи комп’ютерної графіки”). На цьому уроці учні коротко ознайомились з можливостями ретушування шкіри людей, коректувальними шарами та деякими іншими можливостями фотошопа.

…..

Практична робота №6.
Обробка цифрових фотографій

1. Запустіть фотошоп.



2. Відкрийте зображення Мої документи/ Інформатика/ Для пр.р.№6/ Фон.JPG.

Файл "Мої документи/ Інформатика/ Для пр.р.№6/ Фон.JPG"
Файл “Мої документи/ Інформатика/ Для пр.р.№6/ Фон.JPG”

3. Зробіть копію шару з заднім планом та відключіть відображення шару “Задній план”.

4. Відкрийте зображення Силует.jpg. Видаліть білий фон в останньому.

Файл "Мої документи/ Інформатика/ Для пр.р.№6/ Силует.jpg"
Файл “Мої документи/ Інформатика/ Для пр.р.№6/ Силует.jpg”

5. «Перетягніть» зображення дівчини із “Силует.jpg” в документ із зображенням природи (“Фон.JPG”). Змініть розміри жіночого силуету так, щоб він був пропорційний задньому фону (за вашим смаком) та розмістіть його збоку картини. Закрийте оригінальне зображення дівчини, не зберігаючи зміни.

6. Збережіть файл у власну папку під назвою «Пр.р.№6» у форматах .psd та .jpg.

7. Збільшіть масштаб. Перейдіть на шар з дівчиною та відретушуйте обличчя за допомогою відновлювального пензлика (Восстанавливающая кисть) так, щоб не було прищів, жирного блиску, мішків під очима тощо. Для цього, утримуючи кнопку Alt, виберіть «здорову» ділянку шкіри та, вибираючи відповідні режими (освітлення, заміна темним та ін.), «вилікуйте» шкіру.

8. Перейдіть на шар з фоном. “Вирівняйте” тон зображення, прибравши чорні тіні, та “підтягнувши” яскравість занадто світлих ділянок. Для цього скористайтесь командою меню Зображення >> Корекція >> Світло/ Тіні та, перетягуючи повзунки, налаштуйте кольоровий тон пейзажу.

9. Зробіть кольорове забарвлення фону більш яскравим. Для цього скористайтесь можливостями коректувальних шарів (кнопка внизу панелі шарів).

Зокрема, за допомогою гістограми коректувального шару “Криві” зробіть кольори фону більш яскравими. Для більшого контрасту змініть режим відображення шару “Криві” на “Перекриття” з 65%-ою непрозорістю.

Під час виконання цих операцій яскравими також стали сині відтінки, яких в пейзажах бути не повинно.

Тому прибрати синій колір, можна додавши над шаром “Криві” коректувальний шар “Кольоровий тон/Насиченість” і перетягнувши повзунок насиченості синього кольору на -100.

Об’єднайте всі шари з фоном.

10. Перейдіть на шар з дівчиною. За допомогою команд меню Зображення >> Корекція зробіть кольори на жіночому портреті більш насиченими та яскравими, щоб вони відповідали фону.

11. Зробіть копію шару з дівчиною. Виділіть силует на нижньому шарі (можна клацнути по шару, утримуючи Ctrl). Модифікуйте виділення, розширивши границю на 30 пікселів (Меню виділення >> Модифікація >> Розширити). Застосуйте до виділення фільтр Розмиття за Гаусом, вказавши такий радіус, щоб зображення не виглядало аплікацією, а дівчина природно виглядала на фото. Об’єднайте всі копії шару з силуетом.

12. Створіть кулю на задньому плані (за допомогою фільтрів). Для цього виділіть круглий фрагмент фону і скопіюйте його на новий шар. Застосуйте до нього розмиття по Гаусу. Задайте необхідні, на вашу думку, ефекти освітлення (Фільтр >> Рендеринг). Додайте відблиск (Фільтр >> Рендеринг >> Блик) та об’єм (Искажение >> Дисторсия). Збережіть зміни файлів у форматах .psd та .jpg.

4893 Просмотров