Практична робота. Обробка багатошарових зображень, створення колажів. Малювання та пофарбування

На цій сторінці опубліковано завдання практичної роботи в графічному редакторі Adobe Photoshop, яка була проведена на 4 уроці спецкурсу з інформатики “Основи комп’ютерної графіки” у 9 класі (2010-2011 н.р.). Завдання об’єднує в собі дві практичні роботи з даного курсу: “Практична робота №3. Обробка багатошарових зображень, створення колажів” та “Практична робота №4. Малювання й пофарбування”.

…..

Дана практична робота доволі примітивна й розрахована на учнів, які до цього спецкурсу ніколи навіть не відкривали Adobe Photoshop.Мета даної роботи — навчити школярів працювати з базовими інструментами Photoshop, тому під час розробки практичної роботи естетична сторона завдань мене взагалі не цікавила.

В завданнях використовуються файли, створені учнями на попередньому уроці.

Практична робота №3, 4
Обробка багатошарових зображень, створення колажів. Малювання та пофарбування

3.1; 4.1: Запустіть Adobe Photoshop.

3.2; 4.2: Створіть нове зображення розміром 29х21 см та роздільною здатністю 300 пікс/ дюйм, кольоровий режим RGB.

3.3; 4.3: Збережіть зображення у власну папку під назвою «Пр.р.№3_4.psd».

3.4; 4.4: Відкрийте зображення Мої документи/ Інформатика/Пр.р.№2/ Фон.jpg. Упорядкуйте вікна по вертикалі.

Файл "Мої документи/ Інформатика/Пр.р.№2/ Фон.jpg"
Файл “Мої документи/ Інформатика/Пр.р.№2/ Фон.jpg”

4.5: Інструментом Переміщення «перетягніть» шар із зображенням з файлу “Фон.jpg” у вікно “Пр.р.№3_4.psd”. Закрийте вікно з фоном.

3.5; 4.6: На панелі шарів виберіть новий шар з фоном і розтягніть зображення на весь малюнок (Редагування >> Трансформування >> Масштабування або сполучення клавіш Ctrl+T)

3.6: Не закриваючи вашої роботи, відкрийте зображення Піраміда.jpg.

Файл "Піраміда.jpg"
Файл “Піраміда.jpg”

Скопіюйте шар з пірамідою, “перетягнувши” його на кнопку  в панелі шарів (або Шар >> Новий >> Скопіювати на новий шар).

3.7; 4.7: Виділіть фон картинки з пірамідою довільним інструментом та видаліть його. Видаліть шар із заднім планом, “перетягнувши” його на кнопку . “Перетягніть” шар з пірамідою у свій документ “Пр.р.№3_4.psd” та розмістіть піраміду в необхідному місці поверх фону.

3.8: Використовуючи інші картинки з папки Пр.р.№2, створіть колаж, додавши собаку, блискавку, північне сяяння, гілку, метелика та лева.

Наприклад, так, як показано на малюнку. Для цього відокремте від фону та перенесіть на вашу картину всі потрібні елементи.

Елементи майбутнього колажу
Елементи майбутнього колажу

3.9: Розмістіть шари з елементами в такому порядку (від найвищого до найнижчого): вітка, метелик, собака, лев, піраміда, блискавка, північне сяйво і фон (якщо необхідно, підпишіть шари). Скопіюйте кілька шарів з метеликами.

3.10; 4.8: Розтягніть зображення сяйва, блискавки, собаки, гілки та змініть розміри лева й метеликів.

3.11; 4.9: Поверніть метеликів на різні кути, собаку відобразіть по горизонталі, а гілку деформуйте довільним чином. Збережіть зміни файлу “Пр.р.№3_4” у форматах .jpg та .psd.

3.12: Об’єднайте шари з сяянням та блискавкою, попередньо виділивши їх на панелі шарів, утримуючи кнопку Ctrl.

4.10: Виберіть шар з небом. Інструментом Палець , задавши йому необхідний, на вашу думку, розмір, зробіть границі між блискавкою, сяянням та фоном «розпливчасті», змішуючи фарби.

4.11: Виберіть інструмент Розмиття з м’якими краями. Задайте йому параметри: розмір 450 пікселів, інтенсивність 100% та «розмийте» границі неба.

4.12: Інструментом «Вибір кольорів» виберіть колір біля гілки та інструментом “Заливка” зафарбуйте білі плями «між листям». Збережіть зміни. Продемонструйте виконану роботу вчителю.

Практичну роботу №3, 4 можна зробити так
Практичну роботу №3, 4 можна зробити так
6627 Просмотров