Практична робота. Коректування кольору та тону в Adobe Photoshop

Наступною темою вивчення Adobe Photoshop в 9 класі (2010-2011 н.р., спецкурс з інформатики “Основи комп’ютерної графіки”) було вивчення особливостей роботи с кольором та тоном зображень.

…..

Звичайно, інструментів та способів кольорового оформлення в фотошопі набагато більше, але на цьому уроці школярі змогли ознайомитись з деякими інструментами та технологіями роботи с кольором в графічних редакторах, та зрозуміти принципи тонування зображень.Практична робота №5
Коректування кольору та фону

1. Запустіть Adobe Photoshop.

2. Відкрийте з каталогу Мої документи/ Інформатика/ Для пр.р.№5 файли “Обличчя.jpg” та “Костюм.psd”.

Файл "Обличчя.jpg" Файл "Костюм.psd"

3. Упорядкуйте вікна із зображеннями, розмістивши їх поряд, вертикально. В документі “Костюм” відобразіть всі шари, крім шару “Обличчя”.

4. Перейдіть у вікно файлу “Обличчя.jpg”. Інструментом Ласо обведіть обличчя дівчини та “перетягніть” його в документ “Костюм.psd”.

Закрийте картинку “Обличчя.jpg”, не зберігаючи зміни.

5. Перейменуйте шар с обличчя на “Нове обличчя”. Трансформуйте обличчя таким чином, щоб розміри та кут нахилу голови підійшли до тіла “Костюма”. Для пропорційної зміни розмірів фрагменту зображення (в даному випадку — обличчя) утримуйте кнопку Shift.

6. Розмістіть шар з обличчям під шаром з тілом. Виберіть інструмент Гумка розміром 13 пікс з м’якими краями та, переходячи на потрібний шар (з костюмом чи головою), “підітріть” зайві фрагменти так, щоб голова «приросла» до тіла.

7. Змініть колір обличчя так, щоб він відповідав кольору тіла. Для цього виберіть шар з обличчям та відкрийте вікно Зображення >> Корекція >> Кольоровий тон/ Насиченість. Перетягуючи повзунки підберіть необхідний відтінок.

8. Налаштуйте яскравість та контраст зображення, відкривши відповідне вікно в меню Зображення >> Корекція.

9. Перефарбуйте сукню в інший колір. Для цього поверх шару “Костюм” додайте новий шар та назвіть його “Колір сукні”. Виділіть вміст шару “Костюм”, клацнувши по його іконці мишкою, утримуючи Ctrl.

Перейдіть на шар “Колір сукні” та залийте виділення необхідним кольором. Змініть режим перекриття на “Цветность“.

Додайте до шару “Колір сукні” маску, натиснувши кнопку внизу панелі шарів.
Малюючи інструментом “Пензлик”   по масці-шару чорним кольором “приховайте” зайві фрагменти шару “Колір сукні” (зокрема, витріть кольорове тонування на обличчі та тілі тощо).

10. Збережіть зображення у власну папку під назвою «Пр.р.№5» у форматах .jpg та .psd.

11. Внизу додайте надпис «Пр.р.№5» шрифтом Monotype Corsiva, розміром – 60, кольором – синім. Деформуйте текст – аркою вниз.

12. Клацнувши двічі по текстовому шару, відкрийте вікно Стиль шару. Настройте вигляд шару на власний смак перетягуючи повзунки, зокрема, в розділах «Тиснение» та «Внешнее свечение». Збережіть зміни. Продемонструйте виконану роботу вчителю.

5387 Просмотров