ОС Windows XP

Папка «Мій комп’ютер». Контекстне меню

Урок №5 з теми “Операційна система Windows”.  На цьому уроці ми згадаємо поняття контекстного меню та яким чином його можна викликати; ознайомимось з призначенням і вмістом папки “Мій комп’ютер”; детально розглянемо деякі елементи інтерфейсу папок та їх призначення.

\

\

Що таке контекстне меню?

Контекстне меню – це меню, що містить базові команди, які можна застосувати до вибраного об’єкта.

Як викликати контекстне меню?

Викликати контекстне меню можна клацнувши правою кнопкою миші по об’єкту, або виділивши необхідний об’єкт ⇒ натиснути Shift+F10.

Які команди містить контекстне меню?

Для кожного типу об’єктів набір команд контекстного меню може відрізняти. Контекстне меню мають майже всі об’єкти та елементи інтерфейсу ОС Windows: чи то якась піктограма, чи панель інструментів, чи об’єкт створений у програмному вікні тощо.

Контекстне меню будь-якого об’єкта зазвичай має команду Властивості, за допомогою якої можна налаштовувати і змінювати різноманітні параметри вибраного об’єкта.

Особливий набір команд контекстного меню має папка Мій комп’ютер. Контекстне меню цієї папки містить команди керування і налаштування операційної системи.

Мій комп’ютер – що це?

На попередньому уроці ми розглянули типи вікон Windows, елементи їх інтерфейсу та особливості роботи з ними. Сьогодні детально розглянемо особливе вікно Windows – вікно «Мій комп’ютер».

Мій комп’ютер – це своєрідний файловий менеджер, що забезпечує роботу користувача з файлами, папками, дисками.

Запуск додатку  Мій комп’ютер

Для запуску додатка клацніть двічі по піктограмі Мой компьютер на робочому столі або в меню Пуск.

Інтерфейс вікна Мій комп’ютер

Вікно Мій комп’ютер відкриває доступ до пристроїв, що працюють з дисками і флеш-пам’яттю. Кожен з них має своє ім’я, яке, як правило, складається з великої літери англій­ського алфавіту і двокрапки після неї.

Вміст папки Мій комп’ютер

Більша частина інформації зберігається на вінчестері. Вінчестер має ім’я С:. Якщо на комп’ютері встановлено кілька вінчестерів, або один вінчестер поділений на частини, то їхніми іменами будуть D:, Е:, F:,…

Літери А: та В: призначені для імен дисководів – пристроїв, що працюють з дискетами. Такий пристрій, як правило, на комп’ютері один, і відповідно використовується лише літера А:.

Крім того, комп’ютер має СD-дисковод або DVD-дисковод – пристрої, призначені для роботи з дисками.

Також до сучасних комп’ютерів може бути під’єднана спеціальна «швидка» зовнішня пам’ять – флеш-пам’ять. Крім звичайної флеш-пам’яті, до комп’ютера можна під’єднати пам’ять цифрового фотоапарата, відеокамери, цифрового плеєра тощо.

Перегляд вмісту об’єктів у вікні Мій комп’ютер

Щоб переглянути вміст об’єкта у вікні «Мій комп’ютер», потрібно, як і при роботі з об’єктами в інших вікнах, вибравши вказівником миші необхідний значок та двічі клацнувши ліву кнопку. Кожна папка і кожний файл мають своє ім’я.

Для виходу з папки користуються кнопкою Кнопка "Вийти з папки" .

Налаштування вигляду значків об’єктів у вікні

Для зручності перегляду інформації про папки і файли використовується меню Вигляд. В ньому можна встановити режими показу значків, папок і файлів: Ескіз сторінок, Плитка, Значки, Список, Таблиця.

Сортування об’єктів у вікні

Меню Упорядкувати значки дозволяє вибрати один з наступних методів упорядкування: Ім’я, Розмір, Тип, Змінено. Це означає упорядкування за алфавітом, розмірами, типам и, або датою створення чи поновлення. Тип файлу вказує, що є вмістом цього файлу. Це може бути текстовий документ, малюнок, електронна таблиця тощо.

48683 Просмотров

2 thoughts on “Папка «Мій комп’ютер». Контекстне меню”

  1. Это еще не все, что вам нужно выучить на след. урок – завтра или послезавтра выложу еще одну тему

Коментарі закриті.