Конспект уроку з інформатики (8 клас, 2011-2012 н.р.), на якому учні повинні навчитися додавати колонтитули, номери сторінок, символи, дату та час в документ Microsoft Word.
…..
Тема.
Вставляння номерів сторінок, символів, дати та часу
Мета. Перевірити знання та вміння роботи з таблицями; вивчити поняття «колонтитула»; навчитись працювати з колонтитулами та додавати до тексту різні об’єкти, зокрема, номери сторінок, дату, час та символи.
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ Перевірка домашнього завдання
Частина учнів пише самостійну роботу на карточках, інша частина – виконує на комп’ютері практичне завдання (завдання для роботи можна взяти на сторінці: Перевірка знань та вмінь з теми “Робота з таблицями в Microsoft Word”).
Контрольні запитання:
ІІІ Мотивація навчальної діяльності
ІV Вивчення нового матеріалу
Робота з колонтитулами
Колонтитул (фр. colonne – стовпець і лат. Titulus – напис, заголовок), заголовні дані (назва твору, частини, глави, параграфа і т. п.), що поміщаються над або під текстом на декількох або на всіх сторінках книги, газети, журналу чи іншого багатосторінкового видання.
Щоб вставити колонтитул, потрібно виконати команду меню Вигляд >> Колонтитули. З’явиться панель інструментів «Колонтитули», за допомогою якої можна змінювати різні параметри колонтитула.
В колонтитул можна вставити автотекст – вибрати один з готових шаблонів, або створити власний колонтитул, ввівши текст за власним уподобанням.
Над вмістом колонтитулів можна виконувати операції редагування і форматування, такі ж як і над усім текстом документу, використовуючи ті ж інструменти.
За допомогою панелі інструментів Колонтитул можна додати поточну дату, час, номер сторінок і кількість сторінок в усьому документі.
Перехід від верхнього до нижнього колонтитула виконується за допомогою відповідної кнопки в області керування колонтитулом.
Якщо колонтитули для різних частин повинні бути різними, то потрібно
- розбити документ на розділи – на сторінках одного розділу всі колонтитули однакові;
- кнопками переходу між колонтитулами перейти до потрібного розділу;
- вимкнути опцію «Як в попередньому» ;
- ввести потрібний текст.
Деякі команди меню Вставка
За допомогою команд меню Вставка до документу можна додавати найрізноманітніші об’єкти, зокрема, щоб додати номери сторінок в діалоговому вікні Вставка >> Номери сторінок потрібно вказати бажані параметри (розміщення, вирівнювання, формат номера тощо) і натиснути Ок.
За допомогою меню Вставка >> Дата та час можна додати поточну дату і час в бажаному місці документу, вибравши в діалоговому вікні потрібний формат.
Меню Вставка >> Символ дозволяє додати в документі найрізноманітніші символи, яких немає на клавіатурі.
Інші можливості меню Вставка ми розглянемо на наступних уроках.
V Підсумки уроку
Контрольні запитання:
- Як пронумерувати сторінки документа?
- Що таке колонтитули? Як їх створити?
- Як змінити вміст верхнього колонтитула другої сторінки документа, якщо в документі всього 5 сторінок?
- Які параметри колонтитула і об’єкти можна змінювати за допомогою панелі інструментів «Колонтитул»?
- Як можна в тексті документа додати поточний час?
- Яким чином в текст документу можна вставити грецьку букву γ?
VІ Домашнє завдання
Вивчити способи додавання колонтитула, номерів сторінок, символів, дати та часу.
Теорія з теми: Вставляння номерів сторінок, символів, дати та часу