Урок №5 з теми “Microsoft Word”. В цьому уроці ми розглянемо призначення та способи розбиття тексту на колонки; ознайомимось з поняттями розрив розділу, розриву колонки, колонтитул та способами додавання розривів і колонтитулів.
\
\
Для чого потрібно розбивати текст на колонки?
Щоб зробити текст компактнішим та привабливішим, його розбивають на колонки.
Тексти у вигляді колонок друкуються на сторінках газет, журналів, довідкових видань.
Алгоритм розбиття тексту на колонки
Щоб розбити текст на колонки, потрібно:
- Виділити необхідний фрагмент;
- Вибрати кількість колонок
При натисненні на кнопку Колонки з’являється віконце, в якому потрібно вибрати кількість колонок.
В такий спосіб створюються колонки однакової ширини.
Як змінити ширину колонок?
Для того, щоб змінити ширину колонки, можна скористатись лінійкою, на якій виділені межі колонок. При «перетягуванні» за певну межу, змінюється розмір колонки і розмір відстані між колонками.
В такий спосіб зручно розбивати на колонки великі фрагменти тексту, або всю статтю.
Як створити колонки різної висоти?
Якщо ж виникає необхідність створити колонки різної висоти, можливо, не на всю сторінку (записати в вигляді колонок властивості різних об’єктів; в кожній колонці відображати різні статті тощо), то зручніше використовувати інший метод.
Наприклад, щоб оформити текст в такому вигляді, як на малюнку, потрібно:
- Набрати текст;
- Розбити його на розділи, так як текст складається з різної кількості колонок: заголовок – 1 колонка; зміст – 5 колонок. Для цього після першого (заголовок) і після другого (сам текст) розділу вставляємо розрив розділу на поточній сторінці: меню Вставка → Розрив → Новий розділ на поточній сторінці.
- Виділяємо кожний розділ (в нашому випадку лише другий) і в меню Формат → Колонки вказуємо необхідні параметри. Щоб зробити, наприклад, колонки різної ширини, потрібно прибрати галочку «Колонки однакової ширини».
- Але і після цього текст залишився у вигляді однієї колонки. Щоб він розділився на колонки, потрібно в кінці кожного стовпця вставити розрив колонки (меню Вставка → Розрив).
Таким чином, якщо ввімкнути недруковані символи (кнопка ), то документ матиме вигляд:
Колонтитули
Колонтитули – це повторювані елементи документа, розташовані у верхній або нижній частині сторінки.
Додавання колонтитулів
Щоб створити колонтитули, потрібно лише двічі клацнути мишею по зоні колонтитула (верхнє поле) або обрати команду меню Вигляд → Колонтитули.