Продовження планування курсу інформатики для учнів 7-х класів на другий семестр. Ця стаття наведена у вигляді змісту з посиланнями на всі конспекти, практичні роботи, теоретичний матеріал тощо з тем “Операційна система Windows”, “Графічний редактор Paint” та “Текстовий процесор Microsoft Word”. Планування першого семестру можна знайти на сторінці “Календарно-тематичне планування з інформатики для 7 класу на І півряччя 2011-2012”
.
.
План уроків з інформатики для 7 класу на другий семестр
ІV Операційна система Windows (початок) – ІІ (10 год)
1. Правила з техніки безпеки життєдіяльності в кабінеті інформатики. Вікна папок. Зміна місця розташування й розмірів вікна. Основні елементи вікна папок (Конспект уроку /// Теорія з теми)
2. Меню «Вигляд». Панель інструментів. Видалення об’єкта. Відновлення видаленого об’єкта. (Конспект уроку /// Теорія з теми)
3. Робота з довідкою. Робота з пошуковою системою (Конспект уроку //// Теорія з теми //// Дитячі розробки з попередніх тем)
4. Практична робота №5. Пошук інформації в довідковій системі. Заходи безпеки (Конспект уроку)
5. Знайомство зі службовими програмами (Конспект уроку /// Теорія з теми)
6. Текстовий редактор «Блокнот». Рядок меню у вікні програми. Меню «Файл». Правила набору тексту (Теорія з теми /// Конспект уроку)
7. Переміщення в тексті. Виправлення помилок. Дата й час у документі. Збереження документа (Конспект уроку //// Теорія з теми)
8. Абзаци та фрагменти тексту. Робота з абзацами. Буфер обміну. Робота з фрагментами тексту. Форматування шрифтів. Друкування документа (Конспект уроку //// Теорія з теми)
9. Практична робота №6. Введення та редагування тексту. Заходи безпеки (Конспект уроку //// Завдання для перевірки знань)
10. Урок узагальнення та систематизації знань з теми «Операційна система Windows – ІІ».
V Растровий графічний редактор Paint (9 год)
11. Комп’ютерна графіка. Графічний редактор Paint. Завантаження Paint (Теорія з теми)
12. Використання основного кольору й кольору фону. Основні інструменти для роботи з малюнком
13. Створення малюнків. Малювання ліній та фігур. Збереження малюнка
14. Робота з кольором. Очищення малюнка та його фрагментів
15. Практична робота №7. Створення малюнків. Заходи безпеки (Завдання практичної роботи /// Завдання для перевірки знань)
16. Робота з фрагментами малюнка. Зміна вигляду малюнка або його фрагмента на екрані. Збереження фрагмента малюнка
17. Введення й форматування тексту
18. Практична робота №8. Робота з фрагментами малюнка. Заходи безпеки (Завдання практичної роботи)
19. Урок узагальнення та систематизації знань з теми «Растровий графічний редактор Paint» (Домашня творча робота)
VІ Текстовий процесор Microsoft Word (початок) (19 год)
20. Опрацювання текстів, основні функції. Знайомство з текстовим процесором Word. Завантаження текстового процесора Word. Інтерфейс Word. Одержання довідок (Теорія з теми)
21. Робота з існуючим документом. Пошук існуючого документа. Меню «Вікно»
22. Діалогове вікно «Параметри сторінки». Розміри полів на сторінці. Орієнтація сторінки. Розміри паперу. Рядок стану. Вигляд документа на екрані (Теорія з теми)
23. Масштаб відображення документа. Правила набору тексту. Переміщення по тексту документа. Збереження документа (Теорія з теми)
24. Виправлення помилок. Перевірка орфографії (Теорія з теми)
25. Створення нового документа. Робота з кількома документами (Теорія з теми)
26. Практична робота №9. Створення нового документа. Заходи безпеки
27. Фрагмент тексту. Види фрагментів тексту. Способи виділення фрагментів тексту. Пошук фрагмента тексту. Заміна фрагмента тексту. Скасування помилкових команд (Теорія з теми)
28. Буфер обміну. Меню «Правка». «Швидкі» клавіші. Контекстне меню. Буксирування фрагментів тексту (Теорія з теми)
29. Форматування шрифту. Вид шрифту (гарнітура), накреслення, розмір шрифту. Колір тексту. Шрифти з графічними зображеннями (Теорія з теми)
30. Діалогове вікно «Шрифт». Спеціальні ефекти. Інтервали між символами. Копіювання формату (Теорія з теми)
31. Практична робота №10. Робота з існуючим документом. Форматування шрифту. Заходи безпеки (Завдання практичної роботи)
32. Форматування абзаців. Діалогове вікно «Абзац». Вирівнювання абзаців. Відступи та інтервали. Міжрядковий інтервал. Табуляція (Теорія з теми)
33. Практична робота №11. Робота з існуючим документом. Форматування абзаців. Заходи безпеки (Завдання практичної роботи)
34. Списки. Діалогове вікно «Списки». Створення та редагування списків. Типи списків. Багаторівнева нумерація (Теорія з теми)
35. Практична робота №12. Робота з існуючим документом. Створення списків. Заходи безпеки
36. Форматування документів. Робота за колонками (Теорія з теми)
37. Практична робота №13. Робота з існуючим документом. Робота з колонками. Заходи безпеки
38. Урок узагальнення та систематизації знань з теми «Текстовий процесор Microsoft Word» (Завдання лабораторної роботи для учнів |||| Як учні справились із завданням)