Урок №12 з теми “Операційна система Windows”. На попередньому уроці ми розглянули як запустити Блокнот та вивчили елементи інтерфейсу його вікна. Сьогодні продовжимо вивчати особливості роботи з редактором: навчимось зберігати длкумент, переміщатись по тексту з допомогою клавіатури та ознайомимось з поняттям редагування тексту .
/
/
Робота у програмі Блокнот
Збереження документів
Після того, як запустили програму, автоматично створюється порожній документ. Перед початком роботи бажано зберегти його на диск, щоб в разі чого не втратити дані. Зберегти текстовий документ можна через меню Файл ⇒ Зберегти як… ⇒ вказати місце збереження документу, тип файлу (для текстового документу – Default Text – .txt) та ввести ім’я документу в полі «Ім’я файлу».
Звичайно зберегти документ можна і командою Файл ⇒ Зберегти (або комбінацією Ctrl+S), але в цьому випадку програма дасть можливість вибрати місце збереження та ім’я файлу лише при збереженні нового файлу. Після редагування документу ця команда зберігає зміни в той самий файл.
Введення тексту
Текст при роботі з Блокнотом вводиться з клавіатури. Алфавітно-цифрові клавіші в цій програмі мають те саме значення, що і при роботі з клавіатурним тренажером, який ми вивчали на одному з попередніх уроків.
Клавіші для швидкого переміщення по тексту
Документи в редакторі Блокнот не розбиваються на сторінки, тому при роботі з великими файлами корисно вивчити клавіші та їх сполучення, призначені для швидкого переміщення по тексту документу:
- ↑↓ – на один рядок вгору/ вниз відповідно
- Ctrl ↑ – на абзац вгору
- Ctrl ↓ – на абзац вниз
- ← → – на один символ вліво/ вправо
- Ctrl → – на слово вправо
- Ctrl ← – на слово вліво
- Page Up/ Page Down – на екранну сторінку вгору/ вниз
- Ctrl + Page Up – на сторінку вгору
- Ctrl + Page Down – на сторінку вниз
- Ноmе – на початок рядка
- End – у кінець рядка
- Ctrl + Home – на початок тексту
- Ctrl + End – на кінець тексту
Редагування текстових документів
Після того, як текст ввели в документі його потрібно перевірити на помилки та відредагувати.
Редагування – це виправлення помилок, внесення додаткових слів і речень, зміна їх розташування, вилучення зайвих фрагментів, тобто зміна змісту матеріалу.
Для редагування тексту використовують клавіші видалення: Delete – видалення символу праворуч від курсору; Backspace – видалення символу ліворуч від курсору.
Додавання дати та часу
Крім того в тексті документу можна автоматично додавати дату та час редагування: меню Правка ⇒Час та дата.